Budowa dwutorowej linii elektroenergetycznej 400 kV
Piła Krzewina – Plewiska

 

Inwestycje PSE na interaktywnej mapie

Polskie Sieci Elektroenergetyczne do 2030 roku rozbudują Krajowy System Elektroenergetyczny o blisko 3 600 km nowych linii 400 kV. Modernizację przejdzie również 1 600 km istniejących linii najwyższych napięć i 44 stacje elektroenergetyczne. PSE z myślą o swoich partnerach społecznych przygotowało interaktywną mapę inwestycji, która ułatwi uzyskanie informacji na ich temat.

Program inwestycyjny realizowany przez PSE to ponad 170 inwestycji prowadzonych w całej Polsce  i często – jak w przypadku linii przesyłowych – przebiegających przez różne gminy, powiaty a nawet województwa. Interaktywna mapa umożliwi szybkie znalezienie danej linii czy stacji oraz uzyskanie podstawowych informacji na ich temat. To kolejne nowoczesne rozwiązanie umożliwiające śledzenie postępów przy realizowanych przez PSE projektach. Wcześniej spółka udostępniła geoankietę, dzięki której możliwe było sprawdzenie dokładnego przebiegu niektórych z planowanych linii i zgłoszenie uwag dotyczących ich trasy.

Interaktywna mapa jest dostępna na stronie internetowej PSE pod adresem https://www.pse.pl/inwestycje/interaktywna-mapa-inwestycji

 

INWESTOR WYKONAWCA - KONSORCJUM FIRM
Polskie Sieci Elektromagnetyczne Spółka Akcyjna