Budowa dwutorowej linii elektroenergetycznej 400 kV
Piła Krzewina – Plewiska

 

Spotkanie z radnymi gminy Komorniki

Nie więcej niż 100 metrów, taka będzie prawdopodobnie długość linii na terenie gminy Komorniki, w której zlokalizowana jest część stacji Plewiska i z której wychodzi dziś linia 220 kV. O tym, a także o postępach w całym projekcie rozmawiano podczas sesji rady gminy, na której wystąpił gościnnie Wykonawca.

8 września przedstawiciele Wykonawcy: Jakub Dębski, kierownik projektu, Piotr Mucha, dyrektor ds. formalnoprawnych, Tomasz Grzegrzółka, specjalista ds. formalnoprawnych i Jacek Miciński, rzecznik inwestycji spotkali się z radnymi gminy Komorniki. W spotkaniu udział wziął również wójt gminy, pan Jan Broda. 

Rzecznik inwestycji przedstawił szczegóły projektu i harmonogram, poinformował o kryteriach jakie brane są pod uwagę przy wyborze propozycji trasy, zwrócił jednocześnie uwagę na to, że w przypadku gminy Komorniki długość linii wyniesie około 100 metrów. Radni dopytywali o kryteria wyboru trasy linii, o to kiedy zostanie usankcjonowany jej ostateczny przebieg. Jacek Miciński wyjaśniał, że proces konsultacyjny zakończy się w listopadzie, wyjaśnił również, na czym on polega. Sporo uwagi poświęcono programowi rozbudowy sieci przesyłowej, jaki realizuje obecnie PSE SA na terenie całego kraju. Zwrócono uwagę, że nowo budowana linia, stanowi zaledwie niewielki procent długości wszystkich linii, które powstają dziś w Polsce.

 

INWESTOR WYKONAWCA - KONSORCJUM FIRM
Polskie Sieci Elektromagnetyczne Spółka Akcyjna