Budowa dwutorowej linii elektroenergetycznej 400 kV
Piła Krzewina – Plewiska

 

Zmiana organizacji ruchu na odcinku S11 pod Poznaniem. Będziemy rozwieszać przewody nowej linii 400 kV

Prace związane z rozwieszaniem przewodów linii 400 kV nad drogą S11 potrwają 9 dni, a prowadzone będą na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Tarnowo Podgórne i Poznań Napachanie. Realizowane będą dokładnie w połowie odcinka, po 2 km od każdego ze zjazdów (12 kilometr i setny metr drogi).

Czasowe zamknięcie drogi rozpocznie się w sobotę, 5 września, około godziny 23:00 i potrwa około 5 godzin. Prace zaplanowane zostały tak, aby do maksimum ograniczyć uciążliwości dla kierowców. Droga będzie zamykana na około 10 minut, po czym ponownie otwierana na około 30-40 minut. Taki schemat będzie kilkukrotnie powtarzany. Zamykanie drogi będzie przeprowadzał ręcznie zespół sygnałowy, przeszkolony w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

W pozostałe dni, czyli od 6 do 13 września 2020 r. obowiązywać będą ograniczenia dotyczące prędkości. W tym czasie droga zostanie też zwężona do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Organizacja ruchu na drodze jest zrealizowana zgodnie z wytycznymi GDDKiA w tym zakresie. Znaki informujące o czasowej zmianie w organizacji ruchu zostaną rozstawione już w piątek, 4 września 2020 r. 

 

 

INWESTOR WYKONAWCA - KONSORCJUM FIRM
Polskie Sieci Elektromagnetyczne Spółka Akcyjna